Formuła Student

Od roku 2015 jestem z ramienia Wydziału MRiT opiekunem studenckiego Zespołu Wyścigowego Politechniki Poznańskiej "PUT Motorsport". 

W ramach tej działalności poza działaniami formalnymi  jestem też promotorem kilku prac dyplomowych związanych z konstruowaniem bolidu Formuły Student przez członków zespołu. 

W roku 2015 miałem okazję być obserwatorem udziału w zawodach Formuły Student w Wielkiej Brytanii w Silverstone w dniach 8-13 lipca 2015 roku.

W ramach projektu Formuła Student (więcej a konkursie: po polsku / po angielsku), 20 osobowy zespół studencki PUT Motorsport skonstruował i przebadał, pozyskał fundusze i wykonał samochód (bolid) wyścigowy a następnie poddał go ocenie i rywalizacji w ramach cyklu największych międzynarodowych zawodów dla inżynierów mechaników w konkurencjach statycznych (prezentacje biznesowych i konstruktorskie) oraz dynamicznych (konkurencje sportowe) uzyskując wysokie miejsca w klasyfikacjach końcowych oraz w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacjach generalnych były to odpowiednio miejsca/na ilość uczestniczących drużyn: Wielka Brytania 23/97 (pełne wyniki), Niemcy 24/71 (pełne wyniki), Węgry 22/42 (pełne wyniki). Zespół osiągnął także tytuł najlepszego pierwszorocznego zespołu, oraz 5 miejsce i wyróżnienie za "Najlepszą prezentację biznesową debiutującego zespołu w historii zawodów".
 
Więcej informacji o zespole i ich udziale w zawodach można odnaleźć na stronach prowadzonych przez zespół:www.motorsport.put.poznan.pl | www.facebook.com/put.motorsport
 
Copyright C 2008. All rights reserved.